Oleje silnikowe do samochodów osobowych

Wiele warsztatów przeprowadza konserwację i naprawy samochodów osobowych oraz dostawczych różnych marek. Z tego powodu wymagania stawiane olejom są naprawdę  wysokie. Muszą one spełniać wymogi uznanych systemów klasyfikacji, a także złożone wymagania producentów pojazdów dotyczące olejów silnikowych. Równocześnie każdy warsztat samochodowy powinien mieć możliwość zajęcia  się starszymi pojazdami bez konieczności posiadania zbyt wielu produktów w magazynie.

 Oferujemy pełną gamę produktów przeznaczonych do samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych.

Jeśli chodzi o nowe samochody osobowe, dobrym wyborem będzie  LazerWay C3 5W-30 całkowicie syntetyczny olej silnikowy, który nadaje się zarówno do silników benzynowych, jak i Diesla. Ponieważ produkt ten skomponowany jest z całkowicie syntetycznego oleju o niskim tarciu najwyższej jakości, przyczynia się on do obniżenia zużycia paliwa. 

 

Oleje silnikowe do pojazdów ciężkich

 

Samochody ciężarowe, autobusy i inne pojazdy ciężkie muszą wytrzymywać większe obciążenia i pokonywać więcej kilometrów niż większość innych pojazdów. Niezwykle ważna jest pewność, że maszyny działają z pełną wydajnością bez większych przerw w pracy powodowanych konserwacjami  i naprawami, pomimo intensywnego użytkowania w trudnych warunkach.

Nasze oleje silnikowe są już przygotowane  na przyszłe, jeszcze bardziej rygorystyczne wymagania i spełniają wymogi najnowszych norm dotyczących emisji spalin dla pojazdów ciężarowych – Euro 5 i Euro 6.

Nasz najnowszy olej silnikowy do samochodów ciężarowych może zmniejszyć zużycie paliwa do 2% MaxWay Ultra E6 5W-30 to w pełni syntetyczny olej silnikowy o jakości UHPD.

 

Oleje przekładniowe

Jednym z kluczowych elementów układu napędowego jest skrzynia biegów. Zarówno ręczne, jak i automatyczne skrzynie biegów są poddawane bardzo dużym obciążeniom i działają w warunkach znacznych wahań temperatury. Rynek pojazdów kieruje się w stronę opracowania mniejszych i lżejszych skrzyń biegów z większą ilością biegów i wyższym momentem obrotowym. Stawia to wysokie wymagania dotyczące jakości i wydajności olejów silnikowych. W ofercie Statoil znajdują się odpowiednie oleje, które zostały stworzone z myślą o ochronie skrzyń biegów, zapewnianiu trwałości i maksymalnej wydajności.

Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na produkt GearWay S5 75W-90. Jest to całkowicie syntetyczny olej przekładniowy opracowany specjalnie z myślą o niskiej wymaganej częstotliwości wymiany oleju. Posiada on bardzo dobre właściwości niskotemperaturowe, skutecznie przeciwdziała zużyciu i korozji, a ponadto oszczędza energię.

 

Inne oleje silnikowe

Istnieją duże różnice w konstrukcji silników spalinowych, mają one także różne  obszary zastosowania. Silniki w kosiarkach do trawy, silniki zaburtowe, gazowe i motocyklowe różnią  się konstrukcją przez co wymagania stawiane olejom silnikowym są bardzo specyficzne. Statoil oferuje szeroką gamę olejów odznaczających się wysoką wydajnością, spełniających specyficzne wymagania silników tych rodzajów.

 

 

Statoil logo2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz